A minap egy nagyszerű írásra bukkant a Krumplishal szerkesztősége a buvesz.postr.hu blogban. Csirmaz András írása nagyon alapos, és minden rajongónak kötelező. Olvassátok szeretettel, a cikk második fele az Ő blogján olvasható.
"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét."
"Klasszikus kérdés, hogy hogyan lehet úgy eldobni egy kártyalapot, hogy az visszajöjjön a kezünkbe. Tudod, ahogy Terence Hill is csinálta. Nézzük, hogyan is:
Nos, ezt "varázserő" nélkül elég nehéz lenne kivitelezni. Leleplezni semmit nem fogok, legyen elég annyi, hogy ezt élőben nagyon ritkán fogja bárki is látni :) Nem lehetetlen, ahogy ezen a gifen is látható, de nem árt, ha egyedül vagyunk a szobában a trükköt megelőzően és rendesen fel tudunk készülni ;)
"Minden nap egy alma és a doktor alma."
Ha viszont egyszer előkerült Terence Hill és a kártya témája, nézzünk utána egy másik jelenetnek is, ahol a nagy bunyós kezélyességét (dexteritását, na) csodálhatjuk meg. Az 1971-es (úristen, de régi!) "Az ördög jobb és bal keze 2" legendás keverős jelenetéről van szó, lássuk:
A gyakorlott szemű olvasó egyből kiszúrja, hogy a kártyás felvételek jó részét visszafelé játszották le. Megmondom őszintén, nem tudom miért döntött úgy a rendező Enzo Barboni, hogy így kerüljenek be ezek a felvételek a filmbe. Lehet, hogy így még nehezebbnek tűntek a laikus közönségnek? Ki tudja?
"Bunkó vagy Bugsy!"
A közhiedelemmel ellentétben nem Terence Hill volt az, aki a kártyákat ilyen ördögien keverte. Hosszas kutatás után sikerült rátalálnom arra az olasz bűvészre, aki a jeleneteknél a kézdublőr szerepét játszotta. Tony Binarelli 1940-ben született, Rómában. 12 évesen kezdett bűvészkedéssel - elsősorban kártyabűvészettel és mikromágiával - foglalkozni. Kezdetben csak hobbiként űzte az ipart, majd 1972-ben első televíziós szereplésével a profik közé lépett. Ekkor már a bűvészet többi ágából is adott elő mutatványokat. 1971-ben tehát közreműködött "Az ördög jobb és bal keze 2" forgatásában. Ez a munka és az egy évvel későbbi tévés debütálás meghozta neki a sikert: több, mint ötven (!) filmben szerepelt, hol mint kézdublőr, hol mint kisebb karakter, de bűvész szakmai tudására minden alkalommal szükség volt."
A cikk folytatáasáért irány a bűvészblog, higgyétek el megéri!
Hozzászólások