A cím megtévesztő lehet, de ne aggódjatok Bájgúnárok, nincsen váltólázunk, rendhagyó címválasztásunknak oka van. Bud Spencer és Terence Hill, a verhetetlen duó, ugyanis sokakat, sokszor és sokféleképpen megihletett már. Csak a fantázia és az extremitás szab határt annak, hogy éppen hol és milyen formában jelennek meg. Gondoljunk csak a BSTH-t ábrázoló rajzokra, melyek adott esetben pólókra vasalva adják hírül viselőjük rajongásának tárgyát. A Mesterek iránti őrület extrémebb esetben testet ölthet testre öltve is, azaz tetoválás formájában, örök emléket állítva egy (f)el(ül)múlhatatlan életérzésnek.
Folytatva a sört sort hírt adtunk már hagymáról és babról, krumpliról és halról, sörről és virsliről (ritka jó leosztás így párban mindegyik), a duó inspirált már autódekorációt, karácsonyfadíszt, sőt Budból, mint Chuck Norris potenciális kihívójából mém is lett.
De térjünk vissza bejegyzésünk fősodrába. Elérkeztünk az év végéhez. Valamire való szilveszter pedig nincsen jóféle zene nélkül. Miért épp a zene maradna tehát ki a fenti felsorolásból? Ráadásul ez az a vonulata, a rajongók által csak BSTH-életérzésnek nevezett jelenségnek, amely a legközelebb áll mindenkihez. Hiszen nem kell a legelvakultabb fannak lenni ahhoz, hogy egy-egy BSTH filmzenét fel tudjunk idézni kedvenceink repertoárjából. Örök igazság, hogy egy jó filmzene fél siker. Bátran állítjuk tehát, hogy a Mesterek magyarországi népszerűségét szerethető karakterük és a remekbeszabott szinkron(hangok) mellett a még remekebb zenék közösen „okozták”. Vajon el tudnánk-e képzelni a Kincs, ami nincs c. filmet a Movin’ Cruisin’, a Különben dühbe jövünket pedig a Dune Buggy nélkül? Ugye, ugye…? Ezek a betétdalok mára klasszikussá váltak, készítőiknek pedig olyan neveket sikerült megnyerni, mint Ennio Morricone vagy éppen a de Angelis testvérpár.
A hosszúra nyúlt bevezető után, mondhatnánk: logikusan, mi mégsem ezekkel az örökzöld slágerekkel foglalkozunk. Erre volt és reményeink szerint lesz is még a későbbiekben alkalmunk. Illetve hogyne velük foglalkoznánk, csak nem abban a formában, ahogy megszokhattátok tőlünk. Azokat az előadókat szeretnénk ugyanis most nektek bemutatni, akik ezeket az oly’ népszerű dalokat új ruhába öltöztették, megtartva az alapokat, vagy akár még azt sem, és csak az együttes nevében utalva arra, hogy az ő vérük is 86 fokos…
A németek ebben (is) leköröznek bennünket, a dalok legtöbbje naná, hogy német nyelvterületen látott napvilágot. De összeállításunkban találhattok angolul és magyarul is felcsendülő nótákat. Felhívjuk figyelmeteket, hogy listánk közel sem teljes és szubjektív véleményt tükröz. Közreadjuk tehát a Krumplishal szerkesztőinek tetszését leginkább elnyerő dalokat. Maestro, muzik!, avagy íme a „piszkos tizenkettő”:
12. G-Play – Maradj kisgyerek
Mindenképpen szerettünk volna a listán egy magyar indulót is, de nehezen találtunk olyan hazai előadót, aki valamilyen módon foglalkozik a Mesterekkel. A G-Play Maradj kisgyerek című lírai hangvételű száma a 70-es években született generációt ért hatások idealizált kivonata, melyben, ha csak pár pillanatra is, de beköszönnek Budék. Mert „lógtunk, aha az volt a szép, hogy tízszer láttuk a Piedonét…”
11. Movin’ Cruisin’ – Ibiza Mix
A szilveszterre való tekintettel beválogattunk a csapatba egy mixet is. Kicsit száncsengős, kicsit fenékriszálós, de a miénk. Irány a parkett srácok, barát/barátnő keresés indul, mert ugye, aki barátot talál, kincset talál…
10. Bud Spencer Blues Explosion – Hey Boy Hey Girl
A Chemical Brothers kedvelőinek igazán nagy kedvencévé válhat a beszédes nevű Bud Spencer Blues Explosion nevű zenekar Hey Boy, Hey Girl című száma. Az olasz banda idén a szigeten is fellépett. A „digók” garázsrockot játszanak, megspékelve pszichedelikus-bluesos elemekkel. Sajnos „csak” nevükben és az általuk játszott zene minőségében viszik tovább a BSTH-vonulatot, ezért kerültek listánk tizedik helyére.
09. Brasse's Sound Ensemble
A zenekarról nagyon keveset tudtunk meg, nincs honlapjuk, és youtube-videójuk is mindössze néhány. Ha van információtok róluk, kérjük osszátok meg velünk is. A listánkon mindenesetre üde színfolt a „szimfonikus style”. Zenei egyvelegükkel nálunk a tizedik helyet érdemelték ki. Felismeritek mit játszanak?
08. Bad Nenndorf Boys - Helden meiner Jugend
A listánk első német résztvevője ifjúságuk hőseiről írt dallal vesz részt a vetélkedésben. Ki másről is szólhatna a nóta, ha nem Budról és Terenceről. A BSTH-életérzés megízleléséhez még a németet sem kell értenünk, az ugyanis sugárzik a dalból. A lényeget azért ezek után ne feledjétek: „Gott vergibt, zwei Missionaren nie” – azaz Isten megbocsájt, a két misszionárius nem. A Bad Nenndorf Boys a 8. helyet szerezte meg.
07. Supernichts - Fantasy
Avagy a német rockos-punkos vonulat folytatódik. A Supernichts Guido és Maurizio De Angelis Fantasy számát pörgette fel kissé…na jó nem kissé. A szám a Bombajó bokszolóban csendült fel, de természetesen nem ebben a formában. Nekünk mindenesetre így is tetszik.
06. Zwakkelman - …will Bud Spencer and Terence Hill
Zwakkelmanék úgy döntöttek folytatják a Bad Nenndorf Boys-i hagyományokat és ők is dalban mondják el, mit is jelent számukra a BSTH-életérzés. Na és mit jelent? Azt itt nem írja. Tessék meghallgatni. Németesek előnyben.
05. Roimungstrupp - Mein Trabbi
Idehaza az Exotic együttes már elénekelte nekünk, miért is élvezet Trabantba szállni. A Roimungstrupp a németeknek magyarázza meg mindezt. Figyeljetek csak a zenére és a Trabant csodákra a videóban. Come with me for fun in my Trabi…lálálálááá.
04. The Manges and the Chromosomes – Dune Buggy
Manges barátunk kromoszómástul dolgozta fel a kis piros autót történetét sárga tetővel. A punk-rock vonulat itt is alapfeltétel. Csak 3 szót fűznénk ehhez hozzá: Adja vissza a kocsinkat!
03. Eastside Boys – Grau, grau, grau
A "keleti" srácok egy pörgős, jókedvű dallal kedveskedtek a vízilovak barátjainak. Erre mi is csak annyit tudunk mondani: grau, grau, grau.
02. Small Town Riot – Sphinx
A Small Town Riot igazán kitett magáért, egy nyugodt utazós-vezetős zenét alakított át, teljes zúzós-szétesős őrületté. Nevük ellenére ízig-vérig német srácokról van szó, akik a pop-punk-rock vonalat ápolgatják, ez alapján a számuk alapján teljes sikerrel. Aki nem emlékezne az eredetire, az megtalálja ITT. A dal címe alapján pedig nem is származhatna máshonnan, mint Piedone felügyelő egyiptomi útjáról.
01. Anger management league - I’m the sheriff
Sokat agyaltunk azon vajon a Small Town Riot, vagy az Anger Management League legyen a győztes, végül ez utóbbi mellett döntöttünk. Azért, mert talán az általuk játszott ska-s-reggaes vonulat többek szívéhez áll közelebb és jobban táncolható, mint a pogózós-esős-kelős Spinx. Egyébiránt Kirby a parancsnok, az Anger Management League pedig a sheriff, de ha az nem is, a győztes mindenképpen. Ezúton is gratulálunk nekik!
Amennyiben tudomásotok van ilyen és ehhez hasonló feldolgozásokról, ne legyetek restek és osszátok meg velünk kommentben, facebook-oldalunkon, vagy a krumplishal@indamail.hu e-mail címünkre küldve. A legjobbakat közreadjuk. Természetesen kiváncsiak vagyunk a véleményetekre, most ti is szavazhatok arra a dalra, amely szerintetek a legjobb a tizenkettő közül.
Hozzászólások